Arkamızda ne milyonlar ve milyonerler ne de parti ve örgütler var, bizim için #SenVarsın

Botan International son bir yılda uluslararası fonlarla 1300’den fazla Kürtçe makaleyi bir Milyon TL’den fazla telif ödeyerek yayınladı. 

Bu yazıların tamamı okurlarının ücretsiz erişimine açık. 

Botan Times yayını için aldığımız fonların zamanı dolduğundan ve başka gelirimiz olmadığından bu yayının devamı için desteğine ihtiyacımız olduğunu bilmeni istedik. 

Botan Times’in bir yıl içinde 162.000 okuru oldu.

Botan Times’in bir yayın organı olduğu Botan International; dört yıl içinde RSF, EED ve Chrest Vakfının hibeleri ile 367 genç katılımcının olduğu 67 Kürtçe dijital medya atölyesi düzenledi, ücretsiz kullanıma açık bir stüdyo ve haber merkezi kurdu, sadece son 4 ayda gazeteciler ve STK’lar kendileri için stüdyomuzda 261 program kaydettiler, Psikolojik destek programımızdan 6 gazeteci yararlandı. 

Botan beyi Celadet Ali Bedirxan’ın Ronahî dergisi her yönüyle bizim için eşsiz bir örnek. Celadet dergiyi çıkarmak için önce Fransa sonra İngiltere’den fon aldı ve dergiyi yayınlayınca okurlarının abone olmalarını istedi. 

Biz de benzer bir kadere sahibiz önce Fransa sonra İngiltere’den fon aldık şimdi abonelik için çağrıda bulunuyoruz. 

Gazetecilik değişti, gazeteler çoğunlukla dijitalleşti ama Kürtçe gazeteciliği savunma sorumluluğumuz değişmedi. 

Kürtçe mecraların azlığı, halihazırda Kürtçe okuma eğiliminin düşük olması durumlarının farkındayız bu nedenle siteye erişimi paralı yapmayacağız. Ama sadece bilmeni istedik bizim için #SenVarsın

Desteklemek için aşağıdaki butuno tıklayabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir